O skupině

Oddíl UFO jako cykloturistická pionýrská skupina působí v Praze na Jižním Městě od roku 1996.
Neklademe si za cíl vychovávat výkonnostní sportovce nebo závodníky, hlavní náplní činností oddílu je proto cykloturistika
Mnohem více nám jde o to, aby celý oddíl byl místem dobrých kamarádů, kam se lidé rádi vracejí, a o zpříjemnění volného času prostřednictvím jízdy na kole a dalších nejen sportovních aktivit.

Během roku se scházíme k pravidelným středečním vyjížďkám po okolí Jižního Města, popřípadě i do blízkého okolí Prahy. Vyjížďky jsou proloženy různými hrami a sporty. V zimě pak chodíme do tělocvičny, kde hlavně sportujeme (fotbálek, florbal, vybíjená, přehazovaná apod.) nebo do klubovny, kde hrajeme různé hry a věnujeme se teoretické přípravě (servis kola, dopravní předpisy apod.).

O víkendech a o prázdninách vyjedeme i do vzdálenějších míst. Každý měsíc pořádá oddíl pro své členy jeden víkendový výlet nebo obdobnou akci. Dokud to počasí dovolí, snažíme se vyrážet na celý víkend, ať už na kole s brašnami, pěšky na vandr s batohem na zádech nebo třeba jen na kola nalehko s autem a zázemím někde v kempu nebo na táborové základně. Pro mladší děti nebo pro starší v zimním období jsou samozřejmostí výlety jednodenní, návštěva bazénu nebo podobné kratochvíle, třeba na sněhu. Ti nejzkušenější pak mohou využít oddílového zázemí a vybavení například k vodáckým sjezdům řek, ať už na kánoích nebo na raftu. Oddíloví vedoucí vyrážejí na kole i daleko za hranice České republiky. Za několik let zahraničních cykloexpedic, které trvají vždy zhruba měsíc, projeli téměř celou Evropu a během posledních dvou prázdnin Gruziii s Arménií, Kyrgyzstán a Kazachstán. V srpnu pořádáme pravidelně nejen pro děti z oddílu letní stanový tábor plný her, koupání a ježdění na kole v Bílkovicích u Vlašimi.

Pro děti a mládež z okolí Jižního Města také dvakrát ročně připravujeme závod Jarní cyklokros. Zasoutěžit si však mohou přijít i rodiče, kterým nabízíme kategorii “Rodinná štafeta”. Tato již tradiční sportovní akce se koná vždy v květnu v Centrálním parku Jižní Město u stanice metra Opatov.

Chcete-li se dozvědět něco více o oddílových vedoucích, podívejte se na stránku O vedoucích. Kontakt na naši 213. pionýrskou skupinu UFO a na jednotlivé vedoucí naleznete pod záložkou Kontakt.

Chcete-li se dozvědět něco více o historii oddílu UFO na Jižním Městě, klikněte.

Rozdělení skupiny
pro rok 2022/23 máme tyto oddíly:

  • Červený trpaslík (1.-3. třída)
  • Skyhook (4.-6. třída)
  • Serpentis (7.-9. třída)

Klub UFO: sdružuje vedoucí a starší oddílové členy, schází se na rozličné (víkendové turistické, vodácké …) akce.