O vedoucích

Zajímá tě, co baví tvého vedoucího? Co dělá ve svém volném čase, co dělá v UFU a jakou funkci má v oddíle? Tak jsi tady správně! Můžeš se pustit do čtení.

MARTIN ŠTIKA KOVÁŘ

⭐ 2000
🚲 2010

hospodář oddílu i tábora, vedoucí oddílu Serpentis

Studuje na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Má rád chemii, matematiku a fyziku. Baví ho spíše počítačové a deskové hry než sporty, ale na UFO vždy chodí rád a aktivně se účastní výletů. V létě jezdí na kole a na bruslích. V zimě rád lyžuje především v hlubokém sněhu. Má rád dobrodružství, hodně cestuje, jednou by chtěl navštívit Ameriku. Se Štikou není nikdy nuda, vždy vymyslí nějakou zábavu. Na táboře měl nejraději puťák a běhací hry. Nikdy nezapomene na noční výsadek 2014, kdy se společně s Honzou ocitli až v Benešově. Nejvíce lituje toho, že si zlámal obě dvě ruce a nemohl jet na táboře na vodu.

dita drahokoupilová

⭐ 2000
🚲 2014

zástupkyně vedoucího oddílu Serpentis

Dita studuje na Palackého univerzitě v Olomouci, obor logopedie. 

Jejím snem je být dobře vzdělaná na to, aby mohla co nejlépe pomáhat druhým a nemít tak pocit zbytečnosti. Je velmi přátelská a pozitivní. Ráda vaří, ale hlavně peče a svými výtvory těší rodinu i přátelé. Jejími koníčky jsou rukodělné činnosti, zejména šití, jízda na horském kole, chození po přírodě a kultuře. Jednou bude mít domek se zahrádkou, záhonem a kolem budou běhat slepičky.

david daví remiš

⭐ 2004
🚲 2013

vedoucí oddílu Skyhook

Studuje informační technologie na SPŠ. 

Mezi jeho záliby patří kromě cyklistiky také hraní her a to jak počítačových tak stolních a karetních. Jako malý se také věnoval hudbě a to především hraní na kytaru, avšak sport mu byl bližší a proto raději zůstal u cyklistiky. Ve volném čase se poslední dobou také věnuje lezení a to hlavně ferratě, ke které ho také dovedlo UFO a řízení lodí na které si chce udělat kapitánské zkoušky. Baví ho kempování a život v přírodě a UFO mu dalo tu příležitost, že nemusí žít jen městský život, ale může poznávat přírodní krásy naší země.

„Pravou satisfakci člověk nalezne v humoru a ironii osudu.”

vojtěch iron železný

⭐ 2004
🚲 2013

zástupce vedoucího oddílu Skyhooke

Narodil se ve znamení raka, často značeného symbolem kraba, což považuje za osudové znamení… 

Studuje na gymnáziu Postupická, protože byl vždycky tak trochu snílek, neměl jinou možnost, než si oblíbit matematiku. Díky UFu si zamiloval čundry, k jeho nejoblíbenějším chvílím patří společné večery strávené u ohně se spacákem připraveným pod širákem. Zkrátka když je v lese, je doma. Zálibu nachází i v ostatních outdoorových sportech, zejména v jízdě na kole a běhu.

Anička manová

⭐ 2007
🚲 2014

instruktorka oddílu Červený trpaslík

matěj holý

⭐ 2005
🚲 2013

hlavní vedoucí oddílu Červený trpaslík

michal filip

⭐ 2004
🚲 2013

zástupce vedoucího oddílu Červený trpaslík

„Existuje tisíce způsobů, jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.”

Tomáš zmij

⭐ 1999
🚲 2018

táborový vedoucí

Studuje obor informatiky, ze kterého ho nejvíce baví grafický design. S tím je spjato i to, že rád fotí a následně fotky upravuje. Má rád sporty, nejvíce asi fotbal, kterému se věnuje od svých 4 let. Mimo fotbalu, také rád tráví čas s kamarády v přírodě. Jeho největším snem je se jet podívat do Švédska, které by si prošel s krosnou na zádech.

Zasloužilí vedoucí:

„I pád na ústa je pohyb vpřed.”

Ondřej drahokoupil

⭐ 1997
🚲 2010

hlavní vedoucí Letního tábora, zástupce vedoucího oddílu Červený trpaslík

Má moc rád přírodu, kde tráví dost času a snaží se tento pohled přiblížit i ostatním, převážně dětem v oddíle. Mezi jeho koníčky patří zajisté nejvíce cestování ať už s kolem (zatím se účastnil dvou cykloexpedic o kterých si můžete přečíst v sekci Prázdninové cykloexpedice), nebo jakkoli jinak, chodil na řezbářství,  hraje na ukulele a dělá různé sporty jako třeba cyklistiku, horolezectví, sjezdové lyžování, běžky, bruslení jak na ledě, tak na asfaltu, rád hraje ping pong a badminton.

„Zážitek nemusí být pozitivní, ale intenzivní!”

petr px fatka

⭐ 1998
🚲 2004

vedoucí oddílu Červený trpaslík, ředitel Cyklokrosu

Studuje na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. 

K jeho koníčkům patří četba (převážně fantasy knih), společenské hry, ke sportům pak cyklistika (jaké překvapení), lyžování – sjezdové i běžecké, hraje tenis a stolnímu tenisu se též nevyhýbá. Čas od času se taky objeví na nějakém MTBO (orientační závod na kole). Jedním z jeho největších a nejdéle přetrvávajících koníčků je hudba, a tak není divu, že hraje na kytaru, a to i u našeho táborového ohně v Bílkovicích. On sám poslouchá hudbu všech možných žánrů, počínaje blues a konče  Zatím nemá ponětí čím by se chtěl stát, až dostuduje, ale UFO a roky, které v něm strávil, mu už naštěstí nikdo nevezme. Má rád různé televizní seriály a filmy.

„Když se kácí les, tak ze stromu slez :-)!”

DAVID DAFČA FATKA (*1992)

v oddíle od: 2002

 

 

Dafča je prostě Dafča.

Již jako Mladší UFOUN na jednom z dávných táborů suveréně porazil všechny Starší ve hře Milionář a odnesl si 10 milionů a když občas s vedoucími někde hrajeme vědomostní hru Česko, vítězem je až první člověk po Dafčovi :-). Je delegátem oddílu pro zastupování v rámci střešních organizací. Už dlouho se zajímal o chemii, účastnil se chemických olympiád a není tedy divu, že tento obor začal i studovat na Karlově univerzitě. Ve volném čase se věnuje LARPům a dřevěným bitvám, hraje Magicy, čte fantasy nebo sportuje – pravidelně plave a v zimě lyžuje, na běžkách i sjezdovkách. Země, které by chtěl navštívit, jsou dvě: Japonsko – kvůli tradiční kultuře a Irsko – kvůli kouzlu země jako takové.

„Žádná kaše se nejí tak horká…”

MICHAL MYŠÁK JANDA (*1993)

v oddíle od: 2005

 

Byl dlouhá léta hlavním vedoucím celého oddílu.

Po svižném studiu chemického inženýrství na VŠCHT se pyšní titulem inženýr a pracuje pro nejmenovanou českou automobilku. Léto většinou tráví na kole, ale ani čundr nebo voda mu nejsou cizí, a v zimě jezdí jak jinak než na lyžích a bobech. Když byl malý tak hrál fotbal, florbal a basketbal, nakonec však zakotvil u UFa a je tomu rád. Myšák je trochu  ukecaný a ostatní vedoucí milují chvíle, když zrovna mlčí… Nejdále byl zatím v Americe a hrozně rád by se také podíval do Austrálie, je to totiž na druhém konci světa a žijí tam klokani a koaly… Myšák se také rád koukne na nějaký ten seriál, nebo film humorného typu. A co si Myšák pamatuje z táborů? Nejvíce snad “legendární” závěrečné puťáky, protože se prý vždy jednalo a velmi silný zážitek . A ještě jedna tajná věc: Myšák má pravý palec u nohy větší než levý, ale nikomu ani muk!

„Jsem životní optimista, protože být pesimistou je moc jednoduché.”

MÁJA ŠAFAŘÍKOVÁ (*1998)

v oddíle od: 2016

Studuje na to, aby jednou mohla být učitelkou. 

Jejím největším koníčkem je divadlo, kterému věnuje nejvíce ze svého volného času. Ráda čte (hlavně fantasy) a baví ji jízda na kole, či koni, tanec (a jiný pohyb), zpěv (každý máme své slabé místo), astronomie a práce s dětmi a zvířaty. V přírodě je jako doma a túry jí nejsou cizí. Ráda zkouší nové věci.

JOHANA HANUŠOVÁ (*2001)

v oddíle od: 2014

Studuje na doktorku.

Jejími nejoblíbenějšími mimoškolními aktivitami jsou UFO, tancování – contemporary, poslouchání hudby a celkově skoro všechny sporty – cyklistika, turistika, snowboarding, lezení a jiné. Ráda chodí na procházky do přírody a také velmi ráda cestuje. Chtěla by se podívat do USA a Asie.

„Čím víc se do toho dáš, tím dříve toho dosáhneš.”

VOJTA CÍSAŘ (*1994)

v oddíle od: 2003

 

 

Vojta je ze všech UFOunů nejrychlejší na kole.

Cyklistice se věnuje závodně a již třikrát dosáhl titulu mistr Prahy v cross-country nebo měl možnost zazávodit si se světovou špičkou na známém závodu “Pražské schody”. 

Vojta je ten z vedoucích, který se vždy “obětuje” a jede na kole, když je možnost jet třeba autobusem.

HONZA SEVERKA SEVERYN (*1992)

v oddíle od: 2001

 

 

Severku vždycky bavily počítače – jako každého kluka samozřejmě hry, ale také všechno kolem toho jak počítače fungují a podobně. 

 Ve volném čase se rád věnuje různým věcem kolem počítačů, ale také rád vyrazí do přírody ať už na kole či pěšky. S kamarády také pravidelně chodí hrát volejbal či florbal a s kolegy z práce začal chodit i na squash a badminton. Ve volném čase si také rád zahraje nějakou deskovou hru nebo se podívá v televizi na komedii či seriál. Co se týče cestování se Severka zatím podíval nejdále do Norska, ale navštívil například také Švédsko, Dánsko, Anglii či Slovensko, kde se podíval i na Lomnický štít. Rád by se také někdy podíval do Asie nebo Ameriky. Na UFu má rád, že je přístupné skoro každému dítěti, protože nejde o nějaký závodní oddíl, ale o partu lidí, kteří se chtějí hlavně pobavit a něco zajímavého ve svém volném čase zažít a poznat.

„Každý kopec je jen jedna velká nakloněná rovina.”

„V jednoduchosti je síla.”

FILIP ŠENK (*1992)

v oddíle od: 2001

 

 

Filip byl snad nespolehlivějším vedoucím – na srazu byl téměř vždy s velkým předstihem, dříve než děti i ostatní vedoucí 🙂

Filip vystudoval Střední průmyslovou školu dopravní v Masné. Nyní pracuje u Dopravního podniku v Praze. Když zrovna nejezdí na kole, což dělá (dělal:-) dle vlastních slov skoro furt :-), rád si zahraje deskové hry a v zimě vyrazí někam na hory zajezdit si na snowboardu. Nejdál se podíval do Thajska, kde ho nejvíce zaujal Bangkok. Přes různé země, které v životě navštívil, pro něj stále nejzajímavějším místem zůstávají Bílkovice. V budoucnu by chtěl navštívit také Ameriku. V televizi má rád komedie a občas i nějaký ten horor. Na táboře měl vždycky nejradši hry s pap-koulemi a asi nikdy nezapomene na akci “Noční výsadek” na posledním táboře v roce 2008:-)

JIŘÍ KUKI KUKAČKA (*1985)

v oddíle od: 1997

 

 

KUKI byl od roku 2004 do 2012 vedoucím celého oddílu a také hlavním vedoucím našeho letního tábora v Bílkovicích v letech 2009 až 2012. 

Jinak KUKI vystudoval ekonomii na Karlově univerzitě, kde nyní vyučuje, a současně pracuje na Akademii věd ČR. Z koníčků pouze telegraficky: ze sportů florbal a běhání, herní aktivity všeho druhu (stolní hry i všemožné hry naživo), práce s mládeží, cestování, turistika a outdoor a naprosto cokoliv, co zní zajímavě akčně. A samozřejmě kolo – v sedle v minulosti trávil vždy alespoň polovinu prázdnin – nejdále v kopcích Kyrgyzstánu a Kazakhstánu a nejvýše na Pamir Highway v Tajikistanu (4565 m). KUKI rád něco organizuje a není to jen UFO nebo práce, rád třeba připravuje různé akce pro kamarády. Dříve byl i členem několika studentských spolků a staral se o zahraniční studenty v Praze. Z hudby má rád český folk a k jídlu knedlíky s vajíčkem :-). KUKI studoval půl roku v Anglii a pracoval čtvrt roku v USA a rád by se opět někam takhle na delší dobu podíval – studijně, pracovně nebo jinak. Třeba do Austrálie nebo na Nový Zéland. Co možná nevíte, že KUKI je velký puntičkář, spoustu věcí musí mít ťip ťop a pěkně upravené a v pořádku, čímž ostatním asi leze někdy dost na nervy… A úplně nakonec: KUKI je starší než Kuki, proto se píše velkými písmeny. Ale funguje to jen na papíře, když na nás zavoláte, otočíme se oba :-).

„Do Right Things Right.”

„Žij naplno, protože nevíš, co bude zítra.”

PETR Kuki KUKAČKA (*1988)

v oddíle od: 1996

 

 

Petr Kuki vystudoval Stavební fakultu ČVUT a ve stavařině zůstal i poté. 

Má rád sportovní horolezectví, squash, in-line brusle, snowboard a spousta dalších. Zbožňuje také veškerou turistiku, nejlépe někam do hlubokých lesů či vysokých hor. Není nad to spát pod širákem a poslouchat ticho lesa. V létě také rád jezdí s kamarády na vodu. Rád by se podíval na Aljašku, láká ho klid tamní nádherné nezničené krajiny. A abychom nezapomněli, také rád spí, dokáže spát třeba až do oběda! Na táboře měl vždy nejradši všechny noční hry a bojovky, to proto, že je při nich úplně rozdílná atmosféra než při těch normálně přes den. A na úplný závěr dvě důležité praktická informace. Při puťácích s Kukim rozhodně nemusíte přibalovat hřeben, vždy má nějaký v záloze:-)

PÉŤA FRANKOVÁ (*1987)

v oddíle od: 1996

 

 

Petra je skvělou maminkou a pořádá workshopy na znakování s dětmi.

Největším koníčkem je pro Petru její vlastní kapela, které věnuje spoustu času – hraje na baskytaru a organizuje koncerty. Když nějaký čas zbyde, zajde na brusle nebo si zahrát badminton. Největší zážitek z oddílu? “Nález mého kola na stromě a modřina přes celý zadek a stehno ze slaňování, když jsem neposlouchala instrukce :-)” Jo jo, instrukce se holt poslouchat musí. Péťa má ráda hory a chtěla by se podívat třeba do Kanady (kvůli lidem) nebo do Afriky, aby poznala místní situaci zblízka. V televizi si nenechá ujít Simpsonovi a z hudby má ráda hlavně originální autory – na žánru tolik nesejde – a míchání hudebních stylů. A nejoblíbenější kapela? Rozhodně Aposepsis!

„Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.”

„Co tě nezabije, to tě posílí.”

JARDA HEJNÝ (*1983)

revizor oddílu

v oddíle od: 1996

 

 

Jarda je takový oddílový zachránce.

Po předání funkce hospodáře zastává roli revizora. Po absolvování bakalářského studia na VŠE a magisterského studia na ČZU v Praze odstartoval svou profesní kariéru jako finanční analytik v jednom nejmenovaném pražském pivovaru. Po téměř pětiletém působení zde přešel před dvěma lety do Ústavu jaderného výzkumu v Řeži, kde má na starosti kalkulace a koordinaci zakázek na likvidaci radioaktivních odpadů. Jarda by chtěl za svůj život navštívit alespoň jednou každý kontinent kromě Antarktidy. Je tedy jasné, že rád cestuje. Nejdále od Prahy byl zatím v Kalifornii a nejvyšší nadmořskou výšku překonal v průsmyku Ak-Baital (4655 m) v Tádžikistánu. Ze sportů má rád a aktivně hraje volejbal, lyžování, horskou turistiku a cykloturistiku, občas kanoistiku a lezení. Z nesportovních oblastí se pak zajímá hlavně o moderní technologie a novinky ze světové ekonomiky. A co o Jardovi určitě nevíte? Nemá rád koprovku 🙂

PETER PETERS SEVERYN (*1986)

v oddíle od: 1999

 

 

Peter’S byl takový hlavní vedoucí – kutil. Na táboře strávil nejméně polovinu času s nějakým nářadím, ať už pilou při kácení stromů, šroubovákem při všemožném opravování nebo kladívkem a hřebíky při výrobě nových táborových vymožeností. 

Asi taky proto Peter’S vystudoval strojní průmyslovku na Smíchově se zaměřením na počítače a momentálně pracuje jako servisní technik notebooků. Doma má počítačů rovnou několik a k nim všelijaké vychytávky. Peter’S se také rád zabývá svým autem, různě ho vylepšuje a pak zase ničí :-).  Mimo ježdění na kole Peter’S rád lyžuje, hraje volejbal, zajede na vodu s kamarády nebo cestuje, nejlépe jak jinak než autem, ať už po Evropě, tak po České republice na různé výlety. A kdyby vás to náhodou napadlo, ano, Peter’S a Severka jsou bráchové :-).

„Všechno jde, když se chce.”

MICHAL FRANK (*1983)

v oddíle od: 1996

 

Michalovi většinu času zabírají jeho dvě děcka, Michal jr. a Kačenka. 

Michal je pravověrný rocker a čundrák, radši než na kole vyrazí do přírody v zeleném a s batohem na zádech. Michal vystudoval Střední průmyslovou školu dopravní v Masné a již několik let pracuje jako logistik v jedné velké nejmenované firmě na kopírky :-). Michal byl vedoucím dnešních vedoucích, v UFu má tedy již svá léta odsloužena. V poslední době se začal poměrně aktivně věnovat neobvyklému sportu – Dogtrekkingu – se svým psem Greisy. Dogtrekking je extrémním kynologickým vytrvalostním outdoorovým sportem, při němž si účastníci nesou veškeré vybavení s sebou a jsou odkázáni pouze sami na sebe. Dogtrekkingové akce jsou obvykle pořádány na 100 a více kilometrů! Více na www.dogtrekking.info. Také nechápeme, jak je možné ujít 100 kilometrů za jeden den, nebojte, nejste sami :-).

TOMÁŠ TOM LEDVINKA (*1970)

v oddíle od: odedávna = 1990

 

Tomáš je člověkem, který celé UFO vlastně kdysi založil. 

Oddíl UFO jako takový vznikl v září 1990 sloučením oddílů Vega, Saturn a Mars a jednalo se tehdy o sportovně-turistický klub, ze kterého se v průběhu několika let vyvinul téměř profesionální softballový oddíl. S příchodem horských kol do České republiky se v UFu vytvořila cyklosekce vedená právě Tomem a v září 1996 se konal první nábor cyklistů do tehdy už ryze cykloturistického oddílu UFO. Na tomto náboru se do oddílu přihlásili někteří dnešní vedoucí, jak se můžete dozvědět výše.  Tomáš byl dlouho aktivním vedoucím a donedávna jezdil jako hlavas na tábory v Bílkovicích. Tomáš vystudoval Pedagogickou fakultu UK – češtinu a společenské vědy, dříve učil na GJM a v současnosti je ředitelem Malostranského gymnázia. Má dvě děti, Soňu a Hynka, které můžete vidět na fotce při výletě na běžkách :-). Tomáš rád cestuje po světe i naší republice, pěšky, na kole i s lyžemi.