“Blátivé” Bílkovice

“Blátivé” Bílkovice

16. – 18.1. 2015 – víkendový výlet

dsc03924.jpg

V pátek 16.1. jsme se sešli (Šárka, Kája, Michal Fi., Matěj H., Ondra a PX) na Hájích u mozaiky a jeli na Roztyly, kde na nás čekal Kuki, odkud jsme se dostali autobusem až do Bílkovic. V Bílkovicích jsme vystoupili z autobusu, nasadili čelovky a vydali se na cestu do tábora. Naneštěstí nás v půlce cesty zastavil brod, který nešel jako obvykle přejít, protože v potoce bylo více vody, než v létě. Po chvíli hledání kudy přes, jsme se rozhodli jít podél břehu, než objevíme nějaké vhodnější místo pro překonání potoka. Po chvíli jsme došli k lávce vedoucí k hájovně, po které jsme se konečně dostali zpět na cestu k táboru a na správné straně potoka. Večer jsme si zatopili, nahoře na půdě připravili ležení a zahráli si karetní hru BANG!, která děti zaujala a začala je velmi bavit.

Druhý den nám bohužel dopoledne pršelo, takže jsme si zahráli několik deskových a karetních her. Po obědě nám už počasí dovolilo si něco zahrát i venku. Následoval úkol najít v lese Panoramixův zlatý srp a bezpečně ho dopravit do tábora přes římskou hlídku, která obcházela tábor, aby se do něho nikdo nedostal. Dětem se nakonec přes všechna příkoří podařilo dostat zpět do tábora, aniž by byly viděny. Okolo pěti hodin odpoledne se setmělo a chvíli na to přijeli Petra s Járou. K večeři jsme si dali kuřecí vývar s nudličkami a po jídle jsme si ještě před spaním zahráli pár her, mezi nimiž byla například karetní hra Sabotér.

V neděli jsme si po snídani zahráli venkovní hru, ve které děti rozděleny na 2 týmy musely ukrást poklad, který chrání  Kraken se čtyřmi chapadly. Ačkoliv se strašlivý Kraken sebevíc snažil, děti ho stejně připravily o velkou část pokladu. Poté si všichni zabalili a po obědě jsme se vydali pěšky do Divišova, kde už na nás čekal PX s batohy a následovala poklidná cesta do Prahy.

Fotky zde!

Ondra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..