Jarní cyklokros 2009

Jarní cyklokros 2009

Krásné květnové počasí přilákalo na start Jarního cyklokrosu 2009 více než 60 cyklistů. Fandit a závodníky podpořit navíc dorazili i rodiče, sourozenci, kamarádni a mnozí další. Již 13. ročník této tradiční akce uspořádal v Centrálním parku Cykloturistický oddíl UFO ve spolupráci s Cyklosportem KERN, který daroval věcné ceny pro vítěze, a Městskou částí Praha 11, která akci podpořila grantem.

Na závodníky čekala značně inovovaná trať s několika krátkými sjezdy a výjezdy, stoupáním i cílovou rovinkou. Navíc se na dvou místech trati závodníci doslova potkávali a diváci tak měli přehled o velké části závodu přímo z cílového stanoviště.

Jako první odstartovala kategorie nejmladších závodníků, na které čekalo jedno závodní kolečko, a dále probíhaly postupně starty starších ročníků. V přestávkách mezi jednotlivými závody byly vyhlašovány výsledky a vítězové si odnesli medaile, diplomy a tašky s cenami. Startovní pole bylo letos pořádně nabité ve všech kategoriích Žáků a Žákyň a napínavé klání proběhlo i v Rodinné štafetě. Na umístění na stupních vítězů proto mohou být závodníci náležitě hrdí.

Závěrem bychom rádi pozvali všechny letošní účastníky i nové závodníky nejen z Praha 11 na start Podzimního cyklokrosu 2009, který se bude konat 7. října 2009 ve stejný čas na stejném místě.

Jiří Kukačka, UFO

Fotografie si můžete prohlédnout zde, kompletní výsledky včetně časů na stáhnutí zde. Článek z druhého červnového Klíče 2009 si můžete prohlédnout zde.

Stáhněte si:

Podívejte se také na:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..