Vánoční čundr 2021

Vánoční čundr 2021

Světový rekord z roku 2019 se letos sice překonat nepodařilo, přesto byla účast a hlavně morálka účastníků na tradičním Vánočním UFOčundru 2021 obdivuhodná :-). Jako předvoj, s rouškami na obličeji, vyrazili autobusem ve středu k večeru do Dobříše Myšák, Fíla, Dřevus a KUKI. Pitný režim se podařilo dodržet v restauraci u autobusáku a pak se nám to pěkně pochodovalo směrem k lesu. Cestou jsme si zpříjemnili drby z UFa, protože jsme se kvůli covidu poslední dobou moc často nevídali… Nocovištěm se nám stal srub Zelené šišky, protože původně plánovanou Strachomornu někdo doslova vyluxoval. V pěkně uklizeném kempíku nezbylo nic jiného než srub beze střechy a ohniště… nechápeme. V noci si někteří z nás možná poprvé vyzkoušeli, jak se spí při teplotách pod nulou, a prý to nebyl úplně nejpříjemnější životní zážitek :-).

Ráno se k nám přidal Michal a po nezbytných míchaných vejcích jsme vyrazili na místo srazu se sobotní jednodenní partou, do nedalekého srubu Kelt. Obávali jsme se, abychom stihli dorazit dostatečně včas a připravit pro ostatní ohýnek, ale nebylo kam spěchat… jaké bylo naše překvapení, když se první sobotní výletních začali trousit z opačné strany s asi dvou až tříhodinovým zpožděním… Velitel PeterS totiž “přesně” věděl, kam se jde :-DDD, a tak trasu natáhl na asi 8 km namísto původně naplánovaných dvou a celou skupinu protáhl brdskými lesy právě přes onu prázdnou Strachomornu.

Nicméně vše dobře dopadlo a ač pozdě, tak do nově zrekonstruovaného Keltu přece jen nakonec dorazili: Peťa s Erikou, Severka s Markétou a Matyášem, Jára s Aničkou a Jarouškem, PeterS s Emou a Nelou a Kuki jr. Tedy celkem účast více než solidní: 17 velkých a malých UFOunů! Sobotní auto-partě nezbylo moc sil na nic jiného než opéčení buřtíků na ohni, posvačení cukroví a přesun k ozdobenému stromečku pro hromadnou fotku a prskavky. Pak jsme se pomalu začali trousit k autům zaparkovaným Na Rovinách a hurá domů obalovat kapra a zase zdobit stromeček, tentokrát už ten opravdový, pod který Ježíšek zítra možná nadělí nějaké dárky…

KUKI

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..