Jarní cyklokros 2010

Jarní cyklokros 2010

12. května se v Centrálním parku na Opatově opět konala tradiční akce. Jednalo se o Jarní cyklokros 2010 pořádaný Cykloturistickým oddílem UFO za podpory Městské části Praha 11 a sponzorovaný Cyklosportem KERN. Šlo o závod na kolech pro účastníky od 6 do 18 let po kopečkách Centrálního parku. Na trati dlouhé přibližně 800m se utkali soutěžící v kategoriích Žáci a Žákyně I, II a III a dále Kadeti a Junioři (Kadetky ani Juniorky se neukázaly, což je nepochybně škoda), takže s tratí bojovali ve své kategorii jak ti nejmladší, kterým jedno kolo úplně stačilo, tak ostatní až po Juniory, kteří si „mákli“ na dlouhých deseti kolech v soutěživém tempu. Nejnabitější kategorií se stali Žáci II, druhou nejplnější pak Žáci III. V obou těchto kategoriích se účastnili i členové oddílu UFO, kteří si vedli velmi dobře a obsadili i stupně vítězů. První tři závodníci v každé kategorii si odnesli zajímavé věcné ceny, převážně z ranku cyklodoplňků, které byly věnovány Cyklosportem KERN a oddílem UFO.

Samostatnou kapitolou se pak stala nejnovější kategorie Rodinná štafeta, která se stala milou tradicí a od doby svého zavedení urazila dlouhou cestu, nikoliv sice v pravidlech, ale zato v prestižnosti. V této kategorii, umožňující si zazávodit i přítomným rodičům a jiným „hlídačům“ malých závodníků, se nakonec o první místa a tedy pěkné dárkové balíčky utkalo celých sedm týmů. Z vítězství se poté v cíli radoval rodinný tým Nic Moc Boys.

Celkově se akce velmi vydařila a všichni účastníci a hlavně závodníci, nejen vítězové, si mohou gratulovat. Dokonce i počasí nám přálo a na den udělalo výjimku z meteorology avizovaných přívalových dešťů, takže na fotkách můžete vidět krásné jarní odpoledne vhodné tak akorát pro jízdu na kole. Za celý organizační tým se na vás ve středu 29. září na Podzimním cyklokrose těší…

Reportáž: David Fatka
Foto: Jan Severyn

Stáhněte si:

Podívejte se také na:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..