Konečně na kolo

Konečně na kolo

22. 4. 2023 – Jednodenní cyklovýlet

V sobotu 22.4. jsme se tentokrát i s koly sešli před GJM. Počasí nám zatím přeje, protože je krásně teplo a slunečno. Kvůli délkám tras jsme se museli rozdělit na dvě skupiny… Ve skupině č. 1 jel Marťa (Červený trpaslík) se Skyhookem v doprovodu Davího, Vojty a Matěje. A skupinka č. 2 čistě Serpentis v doprovodu Štiky a Aničky.

A mohli jsme vyrazit na cestu. I když obě skupiny měli rozdílné trasy, tak jsme se brzy potkali u pumtracku v Jesenici. Udělali jsme si společné foto a potom už každý oddíl vyrazil vlastní cestou.
Cíl cesty skupinky Serpentis byla rozhledna Závist u Dolních Břežan. Vydrápat se nahoru bylo celkem náročné, ale všem se to nakonec povedlo. A ještě že tak, protože z rozhledny byl nádherný výhled na Prahu. Tak jsme se pokochali, naobědvali a zahráli si pár her. Potom jsme již pomalu vyrazili na cestu zpět. Protože bylo takové teplo, tak jsme si udělali krátkou zastávku na Kocandě a dali si zde vynikající zmrzlinu. Ke konci výletu (protože nám ještě zbýval čas) jsme se zastavili v Milíčovském lese a zaházeli si s Ringy ( abychom se trochu procvičili před nadcházejícím Ringo turnajem).

Skupinka Červený Trpaslík a Skyhook si udělali takový příjemný okruh. Přes Průhonice do Jesenice (kde se setkali se Serpentisem) a do Vrané nad Vltavou. Odtud už ujížděli podél řeky zpět do Prahy, kde je ale čekalo nemilé překvapení, protože část cyklostezky podél Vltavy byla zatopená. Ani to je nezastavilo, vodu objeli a pokračovali dál. A protože sluníčko pražilo, zastavili se ještě na zaslouženou zmrzlinu a trochu si odpočinuli u řeky. Pak už se jen přes Kunratický les vrátili zpět na sraz.

Na srazu jsme se obě skupiny setkali přesně na čas a výlet úspěšně ukončili.

Shrnuto a podtrženo, byl to krásný výlet, a myslím, že můžeme říct, že jsme si to všichni moc užili 🙂

Budeme se těšit příště.

Fotky zde.

Anička

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..