Turnaj v Ringu 2023

Turnaj v Ringu 2023

5. – 7. 5. 2023 – Víkendový výlet

15:50 5. 5. 2023 před GJM se scházíme se všemi věcmi na 3 dny závodění ve velmi zvláštním sportu Ringu… Skupina vyráží ve složení: Marťa a Lukášek z Trpaslíka, Verča J.,Verča Ž. a Káťa ze Serpentis, a jako odborný dohled Anička, Matěj a Michal.
První autobus na naší spletité cesty, do světem zapomenutého města Stráže pod Ralskem byl autobus 136 s cílovou zastávkou Opatov. Zde jsme nasedli na Metro a dojeli až na Nádraží Holešovice. Kde nám tak akorát přijel autobus do České Lípy. Na této cestě, náš autobus bohužel nabral zpoždění. Což znamenalo, že autobus z České Lípy do Stráže pod Ralskem nám ujel přímo před nosem.
My jsme se ale rozhodli nezoufat a vyslali jsme výzkumnou výpravu do nedalekého Kauflandu a dlouhé čekání jsme si zkrátili jezením zmrzliny. Po hodině trpělivého čekání, autobus přijel a my se úspěšně nalodili. Před námi je dlouhá cca hodinová cesta do již předem zmíněné Stráže pod Ralskem.
Tento autobus jel načas, takže chvíli před devátou, jsme již přistáli na autobusovém nádraží ve Stráži. Tady nás čekal asi 10 minutový pochod do zdejší základní školy. Tady jsme úspěšně našli svou třídu, která nám odteď bude noclehárnou a zároveň i základnou.
Potom jsme se navečeřeli, rozložili si své spací pelechy a došli si ještě na chvíli zaházet s Ringy, abychom na zítřek ještě protrénovali.
Najednou už ale bylo moc hodin, tak jsme si všichni vyčistili zuby a šli do hajan, abychom byli na zítřek pěkně svěží.
Ráno jsme vstávali chvíli před osmou, abychom na snídani byli co nejdřív a nemuseli stát frontu. Po snídani jsme si všichni vyčistili zuby a měli ještě chvíli čas si odpočinout před tím, než to všechno vypukne.
V půl 10. byl nástup ve velké tělocvičně. Zde nám organizátoři řekli všechny podrobnosti k tomu, jak bude turnaj probíhat. Potom jsme měli už jen chvíli na to se rozcvičit a rozházet, před tím než se začali hrát tabulky. První hráli kluci Marťa a Luky s Dominikou (holčičkou co se k nám přidala za Syfčínů, abychom měli kompletní družstvo) v kategorii 8-12, hráli moc pěkně a vyhráli i dost zápasů…

DSC06042

Další začínali hrát Verčy a Káťa v kategorii 13-16. A Michal, Anička a Matěj začínali až úplně poslední v hale na druhé straně Stráže. Což ale bohužel znamenalo, že jsme se moc nemohli navzájem podporovat…

Po dohrání skupinek jsme se setkali na obědě, ve školní jídelně. Pak následovala odpolední siesta. Ta ale bohužel netrvala moc dlouho, protože Matěje, Aničku a Michala brzy čekal další zápas (který bohužel prohráli), což znamenalo, že jsme všichni vypadli. Tak jsme se chvíli dívali a fandili ostatním týmům. Potom jsme si šli na chvíli zaházet s Ringy do vedlejší tělocvičny.

Protože jsme měli ještě spoustu času, vyrazili jsme objevovat krásy Stráže pod Ralskem. Navštívili jsme Místní zámek Vartenberg, kapličky a v neposlední řadě i místní Penny, kde jsme si nakoupili něco málo na zub. Převážně zmrzliny, protože venku byl celkem hic.Protože jsme měli ještě spoustu času, vyrazili jsme objevovat krásy Stráže pod Ralskem. Navštívili jsme Místní zámek Vartenberg, kapličky a v neposlední řadě i místní Penny, kde jsme si nakoupili něco málo na zub. Převážně zmrzliny, protože venku byl celkem hic.

IMG_20230506_143958

Těsně před vyhlášením jsme se ještě rozhodli navštívit místní bazén, kde jsme se nejen umyli, ale i si skvěle zadováděli. Pak už byl ale čas na velké vyhlášení. Bohužel letos jsme se na předních příčkách neumístili. Tým Marťa, Luky a Dominika se umístili na krásném 5. místě. Ostatní dva týmy se umístily na předposledních laťkách.

IMG_20230506_172047

Po vyhlášení jsme měli ještě spoustu času, tak jsme ještě navštívili místní lezeckou stěnu, kde jsme si skvěle zadováděli. K večeru jsme si ještě tradičně zahráli pingpongovou obíhačku a na schovávanou po škole. Brzy ale už bylo moc pozdě, tak jsme si všichni vyčistili zuby a šli jsme spát. Ráno nás totiž čeká náročná cesta domů.

Ráno jsme zase vstali brzy, abychom byli co nejdříve na snídani. Pak jsme si zabalili svých pár švestek, uklidili třídu a vyrazili na autobusové nádraží. Zde jsme nastoupili na autobus do České Lípy. V Lípě jsme přestoupili na autobus na Střížkov. Kde nás již metro dovezlo na Opatov, tam jsme nastoupili na autobus 136 a ten nás dovezl až na sraz.
Pak už jsme se jen rozloučili, a můžeme se těšit na příští ročník „Vydřího Turnaje“
Děkujeme všem zúčastněným.

Fotky zde.

Anička

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..