Ledovka

Ledovka

1. 2. 2020 – jednodenní výlet

img_20200201_143754.jpg¨

V sobotu 1. února jsme se vypravili na akci Ledová Praha.  Z dětí se zúčastnily Karin, Erik, Káťa a Bert,  za vedoucí pak Štika a PX jako posila od Starších UFOunů.

Našim prvním cílem byla návštěva Muzea Policie ČR. Přišli jsme akorát včas na ukázku zásahu policie proti nebezpečnému pachateli. Po scénce jsme si mohli z blízka prohlédnout vybavení policie a zeptat se na naše dotazy. Dále následovala venkovní scénka zásahu, kde jsme mohli vidět i nasazení čmuchacího psa. Poté jsme si prohlédly vnitřní exponáty, kterých bylo opravdu spousty. Mimo to jsme si i vyzkoušeli porovnávání otisků prstů a  hledání správného pachatele, ověřili si svoje znalosti pohybu na dopravní komunikaci a vyplnili soutěžní kvíz, za což jsme byli náležitě odměněni.

Času nebylo nazbyt, a tak jsme museli pokračovat na další zastávku. Tou byla Botanická zahrada PF UK. Protože nám už ale značně vyhládlo, zašli jsme nejprve na nejbližší hřiště a dali si oběd. Po něm jsme se promotali skrze filmový ateliér a už jsme byli v zahradě. Nejprve jsme se podívali do skleníku. Tam nás přivítali papoušci. V tropickém skleníku nás nejvíce zaujal trs banánovníku a jeho květ. V jezírku a akváriu jsme mohli pozorovat i ryby. Dále jsme viděli masožravé rostliny, citrusovník, různé druhy aloe a velkou řadu kaktusů. Když jsme vyšli ven, zjistili jsme, že už nám moc času na návštěvu Mořského světa bohužel nezbývá, a tak jsme se ještě porozhlédly ve venkovní expozici. Tam jsme zahlédly především bahenní rostliny a zjistili, jak třeba vypadá rýže setá. Dostat se ven ze zahrady nám dělalo trochu potíže, nakonec se nám ale podařilo najít ten správný výlez. Odtud jsme se mohli vrátit zpět ke GJM a rozejít se do svých domovů.

Fotky zde.

Štika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..