Starší UFOuni

Martin “ŠTIKA” Kovář

hlavní vedoucí oddílu
stika@oddilufo.cz

dita drahokoupilová

zástupkyně vedoucího oddílu
dita@oddilufo.cz

TOm zmij 

zástupce vedoucího oddílu
tom@oddilufo.cz

schůzky přes léto:

Cykloschůzka:

schůzky přes ZIMU:

KAŽDOU STŘEDU V KLUBOVNĚ:

Po ukončení schůzky pouštíme v případě souhlasu děti od GJM samotné domů.

Tělocvična:
Klubovna:

Vybavení na schůzky:

Na vyjížďky: kolo, přilba, rukavičky a brýle, náhradní duše a nářadí, pití.
Do tělocvičny: sportovní obuv se světlou podrážkou, sportovní oblečení, pití.
Do klubovny: blok, tužka, přezůvky.
Do bazénu: plavky, ručník, sprchový gel, igelitka na mokré věci, gumová obuv k bazénu.

Důležitá sdělení

  • Prosíme rodiče, aby pokud možno předem omlouvali nepřítomnost svého dítěte na schůzce, ideálně telefonicky nebo s nějakým předstihem e-mailem.
  • Také prosíme o včasné odevzdávání přihlášek na výlety. Po datu odevzdání již nemůžeme zaručit, že bude dítě na výlet přijato, ale hlavně nám to vážně komplikuje přípravu a organizaci akce … Předem děkujeme.
  • V případě změny vašeho telefonního čísla, telefonů nebo mailů na rodiče nebo třeba změny adresy nás prosím o této skutečnosti neprodleně informujte, ideálně na mail, případně dostatečně důrazně slovně na schůzce, nejlépe v kombinaci s předáním nových údajů na papírku s vaším jménem.
  • Před každým výletem vybíráme kartičky pojišťoven, které bychom teoreticky měli mít pro případ nehody u sebe i při každé středeční schůzce. Vybírání kartiček před výletem zbytečně zdržuje odjezd a fakt, že nemáme zdravotní kartičku při vyjížďce může komplikovat případné ošetření dítěte. Proto navrhujeme novým členům a členům, kteří tak doposud z jakéhokoli důvodu neučinili, následující řešení, a to, že nám svěříte kopii kartičky pojišťovny svého dítěte a my komplet kartiček dětí oddílu budeme vozit všude s sebou. Je to také o starost míň pro obě strany. V případě zájmu dodejte, prosím, kopii kartičky pojišťovny na středeční schůzce nebo při příležitosti oddílového výletu.

Srazy a návraty z výletů

Na výlety se scházíme před GJM, není-li výjimečně určeno jinak. Scházíme-li se náhodou jinde, je vždy i řečeno, na jakém místě výlet končí.

Časy návratů z výletů jsou z objektivních důvodů (možné zpoždění vlaku, pouze odhad délky spoje MHD …) často pouze přibližné, i když se je snažíme dodržovat v maximální možné míře. Ze zkušeností s cykloturistikou také víme, že určovat předem čas návratu je velmi problémové. Jednou nás zdrží nějaký technický problém, podruhé se naopak couráme před Prahou a nevíme, co dělat hodinku před oznámeným návratem. V případě velkého zpoždění nebo předstihu oproti oznámenému času dáváme rodičům vědět formou SMS zprávy, případně děti volají rodičům ze svých telefonů. V případě malých odchylek od oznámeného času návratu pouštíme děti samotné domů ihned, jakmile dorazíme na místo, kde akci končíme (= místo návratu). Někdy je návrat oznámen pouze velmi obecně, např. v neděli odpoledne, protože předem nevíme přesně, jak dlouho nám bude trvat naplánovaná trasa nebo jakým přesně spojem pojedeme domů. V takovém případě můžete během výletu dle pokynů v informacích zavolat vedoucím, kteří čas návratu upřesní. Upřesňující informaci o návratu se dozví i děti na výletě, takže mohou domů zavolat i sami.

Oddílové vybavení

Na oddílové akce je možno si zdarma zapůjčit oddílové vybavení. Jde zvláště o stany Beskyd od české firmy Jurek S+R a plynové vařiče VAR 2. Na vodácké akce pak vozíme kompletní oddílové vodácké vybavení (lodě, Pálavy, raft, přilby, vesty, pádla).

O oddílové vybavení je třeba zažádat předem zpravidla prostřednictvím přihlášky a distribuje se buď až na srazu, případně je třeba se domluvit a stavit se pro něj před akcí u vedoucích doma.

Údržba kola

Jak udržovat kolo v perfektním stavu … Nejdříve je samozřejmě potřeba ho pořádně umýt, ať už hadrem, kartáčem a vodou nebo speciálními čistícími prostředky. Poté by měla následovat postupná kontrola a případné seřízení všech částí kola (zvláště brzdy, řazení a veškerá místa, která by mohla mít „vůli“ – středové složení, hlavové složení, náboje kol, pedály a všechny šroubky a matičky). Neustále se opakujícím problémem jsou nenahuštěné duše pneumatik. Hustit je malou pohotovostní pumpičkou je pěkná otrava, proto je zkontrolujte ještě před vyjetím a nafoukněte buďto doma velkou autopumpou nebo u benzínky, kde to zabere tak minutku. Až vám kolo po umytí oschne, je samozřejmě nutno pořádně promazat řetěz, jinak bude vrzání otravovat nejen vás, ale hlavně ostatní z oddílu. Kdo toto všechno zvládne sám, má vyhráno. Kdo ne, měl by se svým kolem navštívit odborný cykloservis.

Něco málo k bezpečnosti na kole

Další věc, kterou bychom touto formou chtěli vzkázat jak členům oddílu, tak jejich rodičům, se týká bezpečnostních doplňků. Při vyjížďkách vyžadujeme přilby. Je to samozřejmě hlavně kvůli samotné bezpečnosti dětí. Neméně podstatnou součástí výbavy cyklisty jsou také sluneční (nebo i čiré) brýle a rukavičky. Přilba vás uchrání při opravdu nebezpečném pádu, zato brýle a rukavičky chrání cyklistu při mnohem častějších situacích, kterým nelze zabránit, jako jsou občasné pády při nezvládnutí řízení nebo “vystřelený” kamínek od člověka před vámi. A věřte, škvára pod kůží v dlaních ani kamínek v oku nejsou příjemnou záležitostí. Zvláště nebezpečná je absence brýlí, při které může jakákoliv muška, kamínek nebo jen bláto, které vám vlétne do oka, způsobit opravdu nebezpečnou nehodu s velmi vážnými následky. Proto bychom byli opravdu rádi, kdyby si všichni bez výjimky brýle i cyklistické rukavičky pořídili a nezapomínali je doma. Jde přece jen o vaše zdraví.