Opravdu BÍLÉ BÍLKOVICE!

Opravdu BÍLÉ BÍLKOVICE!

16. – 18. 2. 2018 – víkendový výlet

img_20170326_120954.jpg

V pátek jsme se sešli v hojném počtu: Anička, Filip, Marek, Matěj, Michal, Tomáš, PX, Ondra s autem a já. Naložili jsme auto po střechu, abychom se nemuseli tahat s těmi těžkými zavazadly.

V autobuse jsme obsadili celou zadní část a cestu si užili hraním piškvorek a povídáním si o všem možném, takže nás Bílkovice překvapily cela nepřipravené a…BÍLÉ! Byl tam sníh..to nás překvapilo nejvíc.

Naštěstí jsme to stihli a honem do Boudy, kterou nám Ondra mezitím vytopil, takže si stačilo jen vybalit, najíst se, přemluvit Michala, že „huhuláka“ za tmy prostě stavět nebude! a hajdy do peřin.

Ráno nás přivítalo sluníčkem, což jsme uvítali. Jen jsme se probudili, tak nám bylo oznámeno, že u sebe musíme mít po celý víkend svá zvířátka, jinak by nás čekal krutý trest. S tímto poznatkem a teplými rukavicemi jsme šli stavět toho nejoriginálnějšího sněhuláka pod Sluncem. Každý měl něco originálního v sobě, což byl nelehký úkol pro porotu, cenu tudíž získali všichni.

Odpoledne jsme si udělali menší výletíček a trochu se prošli. Procházka nás zmohla, večeře zas vzpružila a s ní i snížek! sněží! sněží!, hráli jsme Cech zlodějů a pak zpívali a hráli dlooouho do noci, prostě krása.

Ráno raníčko jsme vstali, batůžky si zabalili.. No, zas tak jednoduché to nebylo. Museli jsme vypít kakao a nasnídat se a pak totálně štvát Máju střílením sněhových koulí na Boudu. Pak bylo nutné vzít nově objevenou dětskou motorku a jezdit s ní na sněhu a před obědem jsme ještě stihli udělat obří sněhovou kouli a poslat ji z kopce dooolůů… kdyby se nerozpadla, bylo by to lepší, ale i tak to byla psina. Jenže pak byl oběd a po něm už jen balení, baleníčko, balení.

Sbalit batohy, naházet je do auta, uklidit spaní, umýt nádobí, usušit nádobí, nanosit dříví, zamést, utřít stůl a na cestu.

Kdybychom v autobuse všichni seděli a kdyby s námi Pan řidič jel byť o chloupek opatrněji, cesta by utekla lépe, ale naštěstí jsme dorazili v pořádku, i když o pět minut později.

Domů a pod sprchu!

Byl to supr víkend a už se těšíme na další podobný!

Foto zde!

Mája

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..