Podzimní cyklokros 2006

Podzimní cyklokros 2006

Na startu Podzimního cyklokrosu 2006 se sešlo na 50 závodníků. Pěkné počasí přilákalo i spoustu ostatních, kteří přišli fandit a tím své závodníky podpořit. Závod byl pořádán Cykloturistickým oddílem UFO v Centrálním parku Jižní Město a přijet poměřit své dovednosti s ostatními mohl opravdu každý, kdo rád jezdí na kole a třeba ještě nikdy předtím na žádném závodě nebyl.

Na závodníky čekala trať vytyčená praporky plná zatáček s několika krátkými sjezdy a výjezdy. Z části vedla po travnatém terénu, ale také po ušlapaných cestičkách a nechyběl ani kousek cílové rovinky po asfaltu. Pro nejmenší závodníky od šesti let byl připraven jeden okruh v délce zhruba šesti set metrů. Zato na závodníky kategorie nejstarší, Juniory, čekala náročná trať dlouhá celých deset okruhů.

Jako první odstartovala krátce po půl čtvrté kategorie nejmladších závodníků a dále probíhaly postupně starty starších ročníků. V přestávkách mezi jednotlivými závody byly vyhlašovány výsledky. Vítězové si odnesli medaile, diplomy a tašky s cenami a to zvláště cyklistickým vybavením a doplňky. Startovní pole bylo letos nabito ve všech kategoriích Žáků a pořádná konkurence vládla i kategoriích dívčích – Žákyně I a II. Na umístění na stupních vítězů mohou být proto závodníci náležitě hrdí. Ke zpracování výsledků nám opět pomohl notebook a vlastní počítačový program na prezenci závodníků, měření časů a kontrolu průjezdů, fotografie z akce je možno si prohlédnout ve fotogalerii.

Na závěr bychom rádi poděkovali tradičnímu sponzorovi závodu, firmě Cyklosport KERN, která darovala věcné ceny pro vítěze, Městské části Praha 11, která akci podpořila grantem a ÚV VZ IMS FSV UK za technickou podporu.

Zveme všechny letošní účastníky i nové závodníky nejen z Jižního Města na Jarní Cyklokros, který se bude konat v květnu příštího roku ve stejný čas na stejném místě.

(Jiří Kukačka, UFO)

Kompletní výsledky závodů všech kategorií vygenerované naším vlastním programem na počítání průjezdů si můžete stáhnout zde (*.zip – 7 kB)

Tento článek byl napsán pro listopadové číslo časopisu Klíč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..