Stověžaté tajemství

Stověžaté tajemství

19.10. 2019 – jednodenní výlet

001.jpgSešli jsme se v 9.30 (fakt přesně!) před GJM. Naším prvním úkolem bylo zjistit, kam že to vlastně jdeme, takže jsme složili puzzle, ze kterých bylo hned poznat, že se jedná o spodní bránu na Vyšehradě. Po prohlídce Slavína, kostela sv. Petra a Pavla, hradeb a zastávce na párek v rohlíku jsme se dostavili k výše zmiňované bráně a vydali se na průzkum kasemat s Gorlicí, ve které se nacházejí originální sochy z Karlova mostu. 

Pak jsme pěšky vyrazili na průzkum Prahy. Chtěli jsme dojít pěšky až do Starého města, ale bolely nás nožky, tak jsme si kousek zkrátili tramvají (z Jiráskova náměstí na Staroměstskou, takže jenom kousíček). Ze zastávky tramvaje vedla naše cesta okolo Židovské synagogy Josefovem, pak na Haštalské náměstí, Anežský klášter, Stínadly, Řásnovkou a na Náměstí Republiky, kde si méně obědem vybavení z nás pořídíli jídlo, které jsme si následně vychutnali ve Františkánské zahradě. Odtud jsme došli na Mariánské náměstí, tam nás čekaly papírové žabky skrývající obrazovou nápovědu k místu, kde se nachází poklad. Byl to Chrám sv. Mikuláše a poklad tam opravdu byl!!! 

Po získání pokladu nás čekal ještě úkol obdarovat náhodné kolemjdoucí přívěškem pro štěstí. Alex ho udal jako první, Anička za něj dokonce získala kytici. Jen Markovi s Matějem se to nepodařilo. 

No a pak už nás čekala jen cesta metrem, autobusem a rozloučení před GJM.

Všem moc děkuji za výlet, bylo to super! 

Zde je přibližná cesta: https://mapy.cz/s/gudebevose (Počítala jsme to až z Albertova a je v tom i jízda tramvají, ale i tak jsme ušli dost!).

Mája

fotky zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..